WhatsApp Web nasıl kullanılır? nasıl hızlı bir şekilde kullanırım ? sorularınıza yanıt vermek için kısaca bilgi vermek istiyoruz. WhatsApp Web, bilgisayar üzerinden konuşmalarınızı yöneltmeniz için güzel bir yöntem.

WhatsApp Web kullanmak bir çok kullanıcının hayatını kolaylaştırıyor. WhatsApp konuşmalarınızı bilgisayar üzerinden yapmanızı sağlayan WhatsApp Web uygulamasının nasıl kullanıldığını bu rehberimiz de anlatıyoruz. WhatsApp Web kullanmanın artıları/eksileri ve WhatsApp Web’i kullanmanın püf noktaları bu rehberimiz de.

WhatsApp Web nasıl kullanılır rehberimize geçmeden önce; bilgisayarınızın ve telefonunuzun aktif olarak İnternet bağlantısına sahip olduğundan emin olun. WhatsApp Web’i eğer şahsi bilgisayarınızda kullanmıyorsanız, işiniz bittikten sonra mutlaka çıkış yapın.

WhatsApp Web’in iPhone, Android ve Windows Mobile işletim sistemine sahip telefonlar ile çalıştığını ve tüm İnternet tarayıcılarını artık desteklediğini belirtelim.

WhatsApp Web nasıl kullanılır?

WhatsApp Web’i kullanabilmek aşağıdaki yolları izlemeniz yeterli olacaktır.

1.Adım: Buradan WhatsApp Web’in ana sayfasını açın.

2.Adım: Daha sonra telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını açın.

3.Adım: WhatsApp uygulamasından Ayarlar menüsünü açın. Bu menüden WhatsApp Web/Masaüstü seçeneğine tıklayın

3.Adım: Açılan ekranda sizden bir QR kod tarama isteğinde bulunulacak.

4.Adım: Bilgisayarda açık olan WhatsApp Web ekranına geri dönün ve telefondan PC ekranındaki QR kodu okutun.

Yukarıdaki işlemleri tamamladıktan sonra WhatsApp Web‘i kullanabilirsiniz. Ancak yazının başında da belirttiğimiz gibi eğer şahsi bilgisayarınızda WhatsApp Web kullanmayacaksanız; WhatsApp Web anasayfasında yer alan “Oturumu Açık Tut” seçeneğindeki tiki kaldırmayı unutmayın.

Kaynak

Etiketler:,, 292 kez Okunma 06 Haz 2017

Yazar Hakkında

Anonim {admin}[email protected]

Teknoloji ve gündemi yakından takip eden, özenle hazırladığı bilgileri paylaşmayı seven bir genç.

Yorumlar


Sen de Yorumla!